Dorota Smoczyńska

Mgr

Dorota Smoczyńska

Kosmetolog, fizjoterapeutka

Kosmetolog i fizjoterapeutka. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego oraz Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej. A także jedna z najbardziej doświadczonych ekspertek laseroterapii w Polsce. Jest również autorką wielu prelekcji i prezentacji wygłaszanych na arenie międzynarodowej. I współautorka artykułów na temat skuteczności zabiegów laserowych publikowanych w prasie medycznej.

W klinice Dermamed zajmuje się przede wszystkim laserowymi procedurami anti-aging, epilacją laserową. Oraz zabiegami laserowej redukcji blizn, zmian naczyniowych i rozstępów.

Życie zawodowe:

Kosmetolog i fizjoterapeutka. Na co dzień uśmiechnięta, radosna i zawsze gotowa do pomocy.
Jest jedną z najbardziej doświadczonych ekspertek laseroterapii w Polsce oraz autorką licznych prezentacji na międzynarodowych kongresach medycyny estetycznej na temat laseroterapii. A także współautorką publikacji w recenzowanych czasopismach medycznych na temat skuteczności zabiegów laserowych.

W Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed specjalizuje się w obsłudze najbardziej zaawansowanych urządzeń medycznych. Jest również szkoleniowcem z zakresu technologii laserowych i innych źródeł energii w medycynie estetycznej.

Zaawansowane terapie anti-aging

Specjalizuje się także w obsłudze urządzeń wykorzystywanych do zaawansowanych zabiegów odmładzających i rewitalizujących skórę. A zatem między innymi nowoczesnych laserów frakcyjnych, laserów SWT i I2PL, laserów naczyniowych, aparatur działających w technologiach wykorzystujących energię ultradźwięków: HiFu i SUPERB.
To również znakomity i doświadczony zabiegowiec prowadzącym terapie modelujące sylwetkę. Dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów terapeutycznych korzysta z najnowocześniejszych technologii. W tym elektrostymulacji, radiofrekwencji, kriolipolizy, promieniowania podczerwonego, fali uderzeniowej, masażu próżniowego, pola magnetycznego i wielu innych.

W Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed zajmuje się również depilacją, leczeniem zmian naczyniowych, redukcją blizn i rozstępów.
Jako kosmetolog umiejętnie uzupełnia zabiegi z użyciem najnowszych technologii medycznych i kosmetycznych odpowiednią pielęgnacją. Stosuje w niej najnowocześniejsze i sprawdzone klinicznie kosmetyki oraz procedury stosowane w nowoczesnej kosmetyce aparaturowe: Abrahydrii, Aquapure, Geneo.

Innowacyjne rozwiązania

Jak często powtarza, nie wyobraża sobie skutecznego działania bez dostępu do innowacyjnych technologii. Wiedzę zdobytą w AWF we Wrocławiu oraz Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej regularnie wzbogaca uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach dokształcających.

Prowadzi też badania dotyczące wpływu różnych metod drenażu limfatycznego na przebieg zabiegów lipolizy iniekcyjnej, liposukcji ultradźwiękowej, a także w leczeniu cellulitu i zamykania zmian naczyniowych. Swoją działalność badawczą skoncentrowała w ostatnich latach na zabiegach leczenia przebarwień i zabiegach zamykania naczyń. A także na laserach frakcyjnych, szczególnie ich wykorzystaniu w technologiach łączonych. Wyniki jej obserwacji były prezentowane na licznych kongresach z zakresu medycyny estetycznej.

Na bieżąco śledzi najnowsze piśmiennictwo medyczne z zakresu laseroterapii.

Działalność:

Współtworzy publikacje prezentowane w recenzowanych czasopismach medycznych na temat skuteczności zabiegów laserowych.

Prowadzi badania dotyczące wpływu drenażu limfatycznego na przebieg zabiegów lipolizy, liposukcji oraz leczenia cellulitu i zmian naczyniowych.

Prowadzi badania dotyczące procedur leczenia przebarwień i zamykania naczyń. Oraz wykorzystania laserów frakcyjnych w procedurach łączonych.

Współtworzy publikacje prezentowane w recenzowanych czasopismach medycznych na temat skuteczności zabiegów laserowych.

Prowadzi badania dotyczące wpływu drenażu limfatycznego na przebieg zabiegów lipolizy, liposukcji oraz leczenia cellulitu i zmian naczyniowych.

Prowadzi badania dotyczące procedur leczenia przebarwień i zamykania naczyń. Oraz wykorzystania laserów frakcyjnych w procedurach łączonych.

Prywatnie:

Uwielbia podróżować, odkrywać nowe miejsca, poznawać ludzi i uczyć się nieznanych rzeczy. A także w wolnych chwilach biegać w pobliskim parku, grać w tenisa, czytać książki.

Certyfikaty:

Certyfikat obsługi systemu do zabiegów kriolipolizy firmy High Technology Products.

Wykształcenie:

  • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, kierunek fizjoterapia
  • Śląska Wyższa Szkoła Medyczna, kierunek kosmetologia