Warto wiedzieć

Sucha skóra. Są na to sposoby

sucha skora jak sobie z nią poradzić

Co poradzi ekspert?

Sucha skóra najczęściej ma uszkodzony płaszcz hydrolipidowy. Na jego osłabienie mają wpływ czynniki zewnętrzne takie jak niska i wysoka temperatura, wiatr czy promieniowanie UV. Aby nie dopuścić do przesuszenia skóry musimy dbać o nią zarówno od środka, jak i od zewnątrz.

Jak dbać o suchą skórę?

Sięgaj po odpowiednie kosmetyki, które pomogą przywrócić skórze równowagę hydrolipidową. Dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu każdego dnia. Wykonując odpowiednie zabiegi profesjonalne jak na przykład mezoterapię iglową.

Dlaczego to takie ważne? Niestety, skóry suche starzeją się szybciej niż te mieszane i tłuste. Nie pozwól na to. Zwłaszcza, że masz do dyspozycji tak wiele możliwości.

Po pierwsze pielęgnacja domowa. Odpowiednie zmywanie, nawilżenie i ochrona UV to podstawa. Latem wybieraj lekkie preparaty i sera na bazie kwasu hialuronowego, wyciągów ze śluzu ślimaka, witaminy C czy skwalenu.

Po drugie medycyna estetyczna. Warto udać się z problemem suchej skóry do centrum medycyny estetycznej. Tutaj możesz liczyć na konsultację z profesjonalnym kosmetologiem, który pomoże w doborze odpowiedniej pielęgnacji domowej oraz ewentualnie zaleci wizytę u lekarza medycyny estetycznej. Lekarz medycyny estetycznej ma bardzo szeroki wachlarz zabiegów, które wspomagają leczenie suchej skóry. Do najpopularniejszych zabiegów należą mezoterapia, stymulatory tkankowe, iniekcje atelokolagenu, zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego itd. Czego unikać przy suchej skórze? Mydła, wody chlorowanej, długotrwałej ekspozycji na słońce, zadymionych pomieszczeń, gruboziarnistych peelingów.

Autor wpisu:

Dorota Smoczyńska
Mgr Dorota Smoczyńska
Kosmetolog, fizjoterapeutka
Potrzebujesz konsultacji? Zadaj pytanie naszym ekspertom Zapytaj