Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowa likwidacja rozstępów to jeden ze skuteczniejszych sposobów na pozbycie się tej nieestetycznej przypadłości. To, z jakiego lasera skorzysta lekarz podczas terapii, uzależnione jest od wielu czynników: wielkości, wieku i umiejscowienia rozstępów na skórze. Może też się zdarzyć, że zaproponuje terapię łączoną, wykorzystującą kilka urządzeń. Umów się na konsultację i sprawdź, jaki zabieg z naszego portfolio zarekomendują Ci eksperci.

Laser frakcyjny: 1550 nm

Więcej

Frakcyjny laser ablacyjny

Więcej

Laser pikosekundowy

Więcej

Laser CO2

Więcej

Rozstępy to defekt estetyczny najczęściej dotykający młode mamy, osoby w okresie dojrzewania i osoby intensywnie ćwiczące. Problem ten dotyczy również Pacjentów z zaburzeniami hormonalnymi, zażywających leki hormonalne, czy takich, w u których występuje nagły wzrost masy ciała. Pojawiają się w różnych okolicach ciała – na brzuchu, na piersiach, na pośladkach, udach itp. Niezależnie od przyczyny ich powstania oraz od lokalizacji – można je leczyć!

Kiedy zaczynać leczenie?

Jak najszybciej. Im młodszy wiek Pacjenta i im świeższe są rozstępy, tym szybciej można uzyskać efekt terapeutyczny. Laserowe leczenie rozstępów można prowadzić w każdym wieku. Nie ma też znaczenia pora roku. Oczywiście – jeśli podejmujemy się terapii laserowej trzeba pamiętać o zaleceniach przedzabiegowych. Przede wszystkim o tym, aby nie eksponować na słońce leczonego obszaru.

Jak można leczyć rozstępy?

Najskuteczniejszą formą leczenia rozstępów są zabiegi z użyciem laserów frakcyjnych. Obecnie na rynku występuje wiele różnych technologii frakcyjnych, a każda z nich może być bardziej odpowiednia dla innego Pacjenta. W Dermamed dysponujemy wszystkimi dostępnymi obecnie technologiami frakcyjnymi, dzięki czemu możemy dobrać zabieg leczenia rozstępów, który rzeczywiście będzie najlepiej odpowiadał charakterystyce Twojego schorzenia.

Jaki jest najskuteczniejszy laser w terapii rozstępów?

Lasery frakcyjne to wyspecjalizowane urządzenia medyczne, które podczas praktycznie bezbolesnego zabiegu wytwarzają strefy mikrouszkodzeń termicznych w skórze. Dzięki temu w skórze Pacjenta uruchamiane są intensywne procesy naprawcze.

W przypadku leczenia rozstępów często należy korzystać z różnych technologii w celu uzyskania jak najlepszego efektu. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest wybór usług ośrodka dysponującego różnymi laserami frakcyjnymi do usuwania rozstępów.

Ile zabiegów laserowego leczenia wykonać?

Liczba zabiegów niezbędnych do uzyskania satysfakcjonującego efektu zmniejszenia rozstępów jest uzależniona od wielu czynników: wieku pacjenta, wielkości rozstępów, celu terapii itd. Z reguły przeprowadzamy 4-6 zabiegów laserowego leczenia rozstępów.

Minimalny odstęp pomiędzy zabiegami laserowego leczenia rozstępów to 4 tygodnie.

Jak wygląda laserowe leczenie rozstępów?

Zabieg każdorazowo poprzedzony jest konsultacją. Przed samą procedurą laserowego usuwania rozstępów, leczona okolica jest smarowana kremem znieczulającym – na około 30 minut przed zabiegiem. Podczas zabiegu, na skórę skierowany jest strumień zimnego powietrza w celu uniknięcia przegrzania skóry. Przebieg zabiegu jest uzależniony od stosowanego lasera.

Z reguły wiąże się z odczuciem delikatnych ukłuć w leczonej okolicy.

W zależności od wykorzystywanego lasera, proces gojenia się po laserowym usuwaniu rozstępów przebiega w zróżnicowany sposób. Każdorazowo jest dokładnie omawiany z Pacjentem przed zabiegiem. Dzięki temu nie zaskoczy Cię żaden z objawów towarzyszących rekonwalescencji.

Czy można całkiem usunąć rozstępy?

Dostępne metody nie pozwalają na całkowite usunięcie rozstępów, pozwalają jednak na ich duże zmniejszenie, a przede wszystkim zmniejszenie ich widoczności. Rozstępy stają się prawie niezauważalne, a skóra wokół nich odzyskuje sprężystość.

Czy są inne metody leczenia rozstępów?

Obecnie oprócz laserowego leczenia rozstępów polecamy trzy inne metody, których zastosowanie może przyspieszyć uzyskanie satysfakcjonującego efektu:

Jakie lasery stosujemy do leczenia rozstępów

Na rynku medycyny estetycznej dostępnych jest kilka różnych technologii laserów frakcyjnych. Każda z tych technologii ma swoje zalety i ograniczenia. W różnych przypadkach różne lasery skutkują wyższą efektywnością zwalczania rozstępów.

Dermamed to jedyny ośrodek, w którym oferowane są pacjentom wszystkie dostępne w medycynie estetycznej technologie frakcyjne:

  • 3 różne lasery frakcyjne CO2,
  • laser frakcyjny Er:Yag z kilkoma różnymi skanerami i głowicami,
  • 3 różne lasery frakcyjne nieablacyjne.

Dlatego uzyskujemy obecnie najlepsze efekty w leczeniu rozstępów. Polecamy również zabiegi łączone.

Zabieg laserem frakcyjnym przeprowadzony łącznie z zabiegiem nowej generacji osocza bogatopłytkowego – iniekcyjnej fibryny bogatopłytkowej to obecnie najwyższa skuteczność w zwalczaniu rozstępów oraz istotne skrócenie czasu gojenia.

Ten rodzaj łączonych zabiegów dopasowujemy i komponujemy indywidualnie podczas przedzabiegowej konsultacji w naszej klinice.