Wydarzenia

Prof. Paweł Surowiak przewodniczącym Komitetu Naukowego ICAAM.

Przewodniczącym Komitetu Naukowego XX Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (ICAAM) został profesor Paweł Surowiak, będący również członkiem Zarządu Towarzystwa oraz wiceprezesem PTMEiAA. Rokroczne największe święto medycyny estetycznej w Polsce w 2022 roku odbyło się w ostatni listopadowy weekend, w warszawskim hotelu Hilton.
Wydarzenie organizowane przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, najliczniejsze w Polsce stowarzyszenie zrzeszające lekarzy medycyny estetycznej po raz kolejny stało się centrum nowości i forum wymiany opinii ekspertów i przedstawicieli liderów międzynarodowego rynku medycyny estetycznej.

Kongres zgromadził wybitnych ekspertów oraz przedstawicieli producentów i dystrybutorów z całego świata oraz stał się doskonałą okazją, aby przyjrzeć się bliżej nowościom, kierunkom, nadziejom i wyzwaniom, jakie niesie za sobą współczesna medycyna estetyczna.

Wykładowcy opowiedzieli o wykorzystywaniu toksyny botulinowej w leczeniu asymetrii twarzy, zastosowaniu wypełniaczy w celu biostymulacji, konturowaniu i liftingu, zaawansowanych technikach modelowania kwasem hialuronowym i sposobach nadania harmonijnego wyglądu twarzy. Poruszony został również problem powikłań i obecnych koncepcji ich leczenia, anatomicznie niebezpiecznych stref dla iniekcji z wypełniaczami tkanek miękkich, technologii komórkowych w leczeniu powikłań w medycynie estetycznej oraz niedokrwieniu tkanek po podaniu kwasu hialuronowego.

ZOBACZ Za młodzi na toksynę botulinową?

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się sesja poświęcona medycynie przeciwstarzeniowej i anti-aging, możliwościom regeneracyjnym tkanki tłuszczowej, zagadnieniu usuwania przebarwień i zastosowaniu terapii łączonych. Wydarzenie zakończyło się wykładami m.in. na temat pielęgnacji skóry podczas menopauzy, obecności tatuaży na skórze oraz aspektów prawnych dotyczących powikłań medycznych.

Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed
Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed
Potrzebujesz konsultacji? Zadaj pytanie naszym ekspertom Zapytaj