Warto wiedzieć

Zadbaj o skórę po lecie

warto zadbać o skórę

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to najskuteczniejsza forma dbania o skórę po wakacjach. W pierwszym etapie warto poddać się komputerowej analizie stanu skóry w celu oceny powakacyjnych zniszczeń.
Wakacje dobiegają już do końca, ale nasza skóra jeszcze długo po nich odczuwa wiele negatywnych skutków.
Przez całe lato narażona była na masę czynników, które doprowadziły do pogorszenia jej kondycji.

  • niedostateczne nawodnienie,
  • woda morska lub chlorowana,
  • ekspozycja na promieniowanie UV,
  • suche powietrze,
  • wysokie temperatury, które mogły spowodować pojawienie się przebarwień, zaczerwienienia, podrażnienia, pogorszenia elastyczności skory.

Jak zadbać o skórę po wakacyjnych wojażach?

Po wakacjach warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej w celu oceny stanu skóry oraz wdrożenia działań profilaktycznych, które będą miały na celu zmniejszenie negatywnego wpływu słońca na cerę. W Dermamed Centrum Medycyny Estetycznej proponujemy sprawdzającą się sekwencję działań: od diagnozy i oceny stanu skóry po laserowe fotoodmładzanie.

Komputerowa analiza Visia pozwala na dokładną ocenę stanu skóry na wielu poziomach. To z kolei umożliwia ułożenie prawidłowego i indywidualnie dopasowanego do potrzeb planu leczenia.

Analiza skóry pozwoli ocenić stan skory po wakacjach oraz zaplanować kolejne etapy postępowania.
Złuszczanie zrogowaciałego naskórka oraz odbudowa płaszcza hydrolipidowego. Warto skorzystać z dedykowanych zabiegów z zakresu kosmetologii, aby dać odetchnąć skórze.
Mezoterapia igłowa. W zależności od stanu skóry pozwoli ją nawilżyć lub wspomóc czynnikami regenerującymi.
Laserowa redukcja przebarwień, która pomoże uzyskać jednolity koloryt i młodszy wygląd.

Rewitalizacja skóry i poprawa jej gęstości – zabiegi laserami frakcyjnymi, RF mikroigłowym wpłyną na głębsze warstwy skory oraz poprawią jej jakość. To bardzo ważne w procesie przeciwstarzeniowym.

Jednym z najważniejszych zabiegów powakacyjnych, który pozwala na jednoczasowe zniwelowanie wielu aspektów szkodliwego wpływu promieni UV na skórę jest zabieg laserowego fotoodmładzania. Zabieg ten pozwala na redukcję przebarwień, zaczerwienień i popękanych naczynek oraz na uzyskanie efektu stymulacji procesów naprawczych w skórze.

W Dermamed Centrum Medycyny Estetycznej we Wrocławiu często stosujemy łączone zabiegi laserowe, co pozwala nam na uzyskiwanie wyższej efektywności procedur redukujących uszkodzenia posłoneczne w skórze. Nasze ulubione zabiegi łączone to połączenie fotoodmładzania laserowego z laserem frakcyjnym 1550 nm erbowo – szklanym oraz połączenie fotoodmładzania laserowego z zabiegiem z użyciem tulowego lasera frakcyjnego 1940 nm.

Autor wpisu:

Angelika Panasewicz
Mgr Angelika Panasewicz
Fizjoterapeutka, kosmetolog
Potrzebujesz konsultacji? Zadaj pytanie naszym ekspertom Zapytaj