Michał Rutkowski

Dr n. med.

Michał Rutkowski

Ortopeda traumatolog, lekarz medycyny estetycznej

Lekarz medycyny estetycznej. Absolwent wrocławskiej Akademii Medycznej. Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Dr Michał Rutkowski to doświadczony szkoleniowiec technik iniekcyjnych w medycynie estetycznej. Pacjentom Dermamed znany przede wszystkim z przygotowywania i realizacji perfekcyjnie dopasowanych indywidualnych planów terapeutycznych, uwzględniających najnowocześniejsze zabiegi laseroterapii, wypełniaczy tkankowych czy nici liftingujących.

Życie zawodowe:

Lekarz medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem. Dr Michał Rutkowski jest szkoleniowcem w zakresie implantacji wypełniaczy dermatologicznych oraz toksyny botulinowej. W Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed zajmuje się szeroko pojętą terapią przeciwstarzeniową. Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w wielu kursach i sympozjach w kraju i za granicą z zakresu medycyny estetycznej, takich jak AMWC Monaco, IMCA Paryż, czy PTMEiAA oraz SLDE Warszawa. Jest również doświadczonym szkoleniowcem w zakresie implantacji wypełniaczy dermatologicznych oraz toksyny botulinowej.

Naturalne modelowanie twarzy

W swoim portfolio zabiegowym wykorzystuje wszystkie najnowocześniejsze techniki zarówno z zakresu medycyny estetycznej, jak i laseroterapii. Skutecznie łączy te technologie w celu uzyskiwania jak najlepszych i najbardziej naturalnych efektów u Pacjentów. Specjalizuje się w zabiegach iniekcyjnych z użyciem różnego rodzaju wypełniaczy, stymulatorów tkankowych i materiałów autologicznych. Jest cenionym przez Pacjentki ekspertem w zabiegach modelowania kształtu ust oraz zabiegach z użyciem nici liftujących. Jednym z jego zainteresowań są również terapie anti-aging, z zastosowaniem różnego rodzaju technik stymulacji naturalnych procesów naprawczych.

Umiejętnie potrafi dostosować odpowiednią terapię do potrzeb każdego Pacjenta. Stosuje metody poprawy wyglądu z jednoczesnym zachowaniem dbałości o naturalny, zdrowy wygląd.

Działalność:

Specjalista ortopedii i traumatologii narządów ruchu

Pracuje na Oddziale Chirurgicznym w Oławie

Szkoleniowiec z zakresu technik iniekcji toksyny botulinowej

Szkoleniowiec z zakresu zaawansowanych technik stosowania wypełniaczy dermatologicznych

Specjalista ortopedii i traumatologii narządów ruchu

Pracuje na Oddziale Chirurgicznym w Oławie

Szkoleniowiec z zakresu technik iniekcji toksyny botulinowej

Szkoleniowiec z zakresu zaawansowanych technik stosowania wypełniaczy dermatologicznych

Prywatnie:

Poza pracą stawia na aktywny wypoczynek. W wolnych chwilach uprawia bouldering oraz wspinaczkę sportową.

Wyróżnienia:

  • Certyfikat szkolenia teoretycznego i praktycznego z technik iniekcyjnych z wykorzystaniem preparatu RADIESSE
  • Szkolenie w zakresie obsługi i wykonywania zabiegów z wykorzystaniem oryginalnego urządzenia do frakcyjnego mikronakłuwania skóry DERMAPEN
  • Certyfikat szkolenia: techniki iniekcji z wykorzystaniem produktów STYLAGE® o różnych właściwościach reologicznych. Zabieg wolumetrii twarzy przy użyciu STYLAGE XXL
  • Certyfikat biorewitalizacji skóry twarzy i ciała oraz lipolizy iniekcyjnej
  • Certyfikat z technik iniekcji nici PDO na twarz i ciało

Wykształcenie:

  • Doktor Nauk Medycznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
  • Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie
  • Ukończył wiele szkoleń i warsztatów z zakresu medycyny estetycznej i anti-aging